NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

21 Eylül 2017 Perşembe     1429

ANTEP FISTIĞI YURT DIŞI TANITIM VE PAZARLAMA UR-GE PROJESİ

ANTEP FISTIĞI YURT DIŞI TANITIM VE PAZARLAMA UR-GE PROJESİ

EKONOMİ BAKANLIĞI UR-GE PROJESİ

Gerçekleştirdiği projelerle bölgemize ve Nizip ekonomisine değer katan Nizip Ticaret Borsası, bir ilke daha imza atarak Nizip’te ilk kez uygulanacak olan ve üyelerini uluslararası alanda da söz sahibi yapmayı hedefleyen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) projesini hayata geçirdi.

Projemizin açılış toplantısı ve imza töreni, Nizip Ticaret Borsası fıstık hali irtibat büromuzda projeye dahil olan firmaların katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI; “ Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi Projesi, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların bir araya gelerek ortak hareket ettiği bir kümelenme projesidir. Bir UR-GE projesinin Nizip’te ilk defa Borsamız tarafından uygulanacak olması bizler için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Projeye dahil olan ve aynı zamanda Borsamız üyesi olan firmalarımızın uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyaç analizi, istihdam,eğitim,  danışmanlık, yurt dışı pazarlama ve alım heyeti gibi faaliyetlerin yer aldığı projemize Ekonomi Bakanlığı tarafından 3 yıl süreyle 400 000 dolarlık destek verilecektir." dedi.

Projemiz kapsamında verilecek eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile üyelerimizin kurumsallaşmasına, insan kaynakları yönetimi, inovasyon gibi alanlarda gelişmesine katkı sağlanacaktır.  İhracat yapmak isteyen firmalarımız yurt dışında bulunan potansiyel alıcılara ve hedef pazarlara Borsamız aracılığı ile ulaşmış olacaklardır.

Projemiz 2019 yılında tamamlanacaktır.

×