NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

1 Mayıs 2020 Cuma     244

BAŞKAN SARI’DAN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan İbrahim Sarı mesajında ; "Türkiye'nin güçlü ekonomik duruşu ve refah seviyesi, ülkemizin dört bir yanında helal ekmek kazanmak için çalışan işçi kardeşlerimizin alın teriyle var olmaktadır. Ülkemizin en değerli sermayesi emektir. Bu nedenle, güçlü ve zengin bir toplum hedefine ancak, işçi-işveren arasındaki uyumu sağlayarak ve emeği istismar etmeden, üretimi artırarak ulaşabiliriz. Bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışa sahibiz.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgınıyla mücadele devam ederken, özellikle sağlık çalışanlarımız salgının önlenmesi ve hayatın bir an önce normale dönmesi için büyük bir emek ve mesai sarf etmektedir. Bu zorlu süreçte, toplumun salgından uzak tutulması ve hastaların iyileştirilmesinin öneminin yanında, önemli olan bir diğer husus da üretimin devam etmesidir. Çalışan işçi ve emekçilerimiz toplumun ihtiyaçlarının karşılanması ve üretimin devamlılığı için büyük gayret göstermektedir, bu vesile ile kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu yıl her ne kadar kutlama etkinlikleri yapılmasa da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün insan onuruna yaraşır bir şekilde bayram havasında, huzur, güven ve barış ortamında kutlanması en büyük dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle 1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada dostluk ve dayanışma havası içerisinde kutlandığı, tüm işçilerin, sağlık ve huzur içinde çalıştığı, alın terinin karşılığını aldığı bir dünya diliyor, tüm dünya emekçilerinin ve çalışanlarının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

×
×