NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/2
2/2

20 Nisan 2020 Pazartesi     225

NİZİP TİCARET BORSASI’NDAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE GIDA YARDIMI

Nizip Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından her sene ramazan ayında yapılan gıda yardımları, bu yıl koronavirus salgını nedeniyle evinde kalan ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere, Nizip Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ‘na, Nizip Kaymakamı Kemal Şahin aracılığıyla teslim edildi.

Gıda yardımı ile ilgili açıklama da bulunan Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı,

“Coronavirus pandemisi yüzyılın en önemli olayı arasında yerini alarak, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde olağanüstü bir süreçten geçmemize neden olmuştur. Sosyal, yaşamın ciddi oranda kısıtlandığı bugünlerde bazı iş yerlerimizin kapatılması kararı sonrasında bazı vatandaşlarımız için zor bir süreç oluştu. Bu sürecin bir nebze daha rahat atlatılabilmesi için devletimiz yardım ve destekler gibi pek çok tedbir aldı. Valiliklerimiz maddi durumu iyi olmayan aileler için gıda yardımı ve maddi destekleri hayata geçirerek, yardımların İlçe kaymakamlıkları organizasyonunda sosyal vefa grupları tarafından ihtiyaç sahibi alilere ulaşımı sağlandı.

Nizip Ticaret Borsası olarak bizlerde birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle hareket ederek,
hazırladığımız gıda yardım kolilerini, Nizip Kaymakamımız Sayın Kemal Şahin’in aracılığıyla Nizip Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Özaslan’a teslim ettik.

Milletçe dayanışma, birlik beraberlik ruhuyla moralimizi bozmadan motivasyonumuzu yüksek tutarak bu süreci de el birliği ile aşacağımıza inancımız tamdır. Biz meslek kuruluşu olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Ülkemize sağlıklı günler diliyor, #EvdeKalNizip diyoruz." ifadelerini kullandı.


 

×
×