NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

12 Mart 2020 Perşembe     98

BAŞKAN SARI’DAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULU VE M.AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI, "12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan İbrahim Sarı mesajında: "Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı ve Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıldönümünü kutluyoruz. 

İstiklal Marşı, bir milletin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, milli değerlerimizi ve ideallerimizi yansıtan azim ve fedakârlıkla verilen kurtuluş mücadelesinin mısralara dökülmüş ifadesidir. İstiklal Marşı milli birlik ve beraberliğimizin mutabakat belgesidir. Milli mücadele günlerinin heyecanını içinde taşıyan İstiklal Marşımız, ay yıldızlı bayrağımız göklerde özgür bir şekilde dalgalandıkça milletimizin ortak sesi, ortak vicdanı olmaya devam edecektir. Aziz milletimizin gönül dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un veciz dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Savaşımızın ruhunu, milletimizin ortak irade ve vicdanını temsil eden İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi  rahmet ve şükranla anıyorum." dedi.

×
×