NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

7 Şubat 2020 Cuma     397

BAŞKAN İBRAHİM SARI GAZİANTEP'E GAZİLİK ÜNVANI VERİLİŞİNİN YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı 8 Şubat Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 99. yılını yayınladığı mesaj ile kutladı. “Antep için bu unvanı almak büyük gururdur” diyen Başkan Sarı mesajına şu ifadelerle devam etti; “Gazilik unvanı 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Antep’imize verilmiş ve Antep savunmasının taçlandığı nokta olmuştur. Antep verdiği mücadele ve dillere destan savunması ile bu unvanı sonuna kadar hak etmiştir.

8 Şubat, tüm yurtta kahramanlık örneği olan şehrimizin Gazi unvanına sahip olmasını sağlayan tarihi bir gündür. Kadın, erkek, genç, yaşlı tam 6317 kahraman şehidin bir kez daha rahmetle anıldığı önemli gündür. Antep 11 ay düşmana karşı direnmiş ve amansız mücadelesi ile düşmana geçit vermemiştir. Gaziantep'i özetleyen en anlamlı sözlerden birisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Antep için söylediği, “Türküm diyen her şehir, her kasaba ve en küçük Türk köyü Gazianteplileri kahramanlık timsali olarak alabilirler” sözüdür.

Bugün gelinen noktada da Gaziantep yaptığı atılımlar, sürekli büyüyen ve gelişen ekonomisi ile diğer şehirlere yine timsal olmaya devam ediyor. Türkiye'nin önüne koyduğu 2023 hedefleri için çalışmalarını sürdüren Gaziantep mücadelesine bıkmadan, engellerden çekinmeden devam ediyor. Bugün ekonomi, ticari ve kültürel alanda yaptığı atılımlar ile Gaziantep, ülkeye moral kaynağı oluyor.

Şehrimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederken şanlı Antep savunmasında memleketleri için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum ruhları şad olsun” diyerek Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 99. Yılını kutladı.

×
×