NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

26 Ağustos 2019 Pazartesi     361

BAŞKAN İBRAHİM SARI’DAN MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan SARI mesajında; “Anadolu´nun bizlere şanlı ecdadımızca vatan olarak armağan edildiği Malazgirt Zaferi´nin 948. yılını kutlamanın sevincini ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir. 1071’de Malazgirt’te kazanılan büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna kadar uzanan yolun ilk adımı olmuştur. Milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına sahip çıkmakta, daha parlak bir geleceğe ulaşmak için ilerleyişini sürdürmektedir

Bu topraklarda farklı inanç, dil, köken ve kültürlerden insanlar bu şuurla yüzyıllarca barış ve huzur içinde bir arada yaşamış ve yaşamaya da devam etmektedir

Ecdadımızdan miras kalan sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmaya dayalı yüce değerler, milletimizin her zaman birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden geleceğinin, barış ve huzurumuza kastedenlere karşı gereken cevabı vereceğinin güvencesi olmaktadır. 

Bugün bu köklü medeniyetin temsilcisi olarak, dört bir yanı ata yadigârıyla bezenmiş olan Aziz Vatanımız; sahip olduğumuz en büyük servetimiz, gelecek nesillere bırakacağımız yegâne mirasımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle Anadolu´nun kapılarını bizlere açan Merhum Sultan Alparslan´ı ve kutlu askerlerini, cennet vatanımız uğruna canını seve seve veren tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” dedi.

×
×