NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9

25 Temmuz 2019 Perşembe     674

NİZİP TİCARET BORSASI YILIN İLK MAHSUL KIRMIZI FISTIĞINI ÖDÜLLENDİRDİ

Yeni yılın ilk mahsulü olan ben fıstığını üreten çiftçi Duhan Danabaş Nizip Ticaret Borsası tarafından ödüllendirildi.

Nizip’e bağlı Yeşerti Kırsal Mahallesi’nden Duhan Danabaş, yetiştirdiği ilk mahsul ben fıstığını Nizip Ticaret Borsası’na getirdi.

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, çiftçi Duhan Danabaş’ı yarım altın ile ödüllendirerek tebrik etti.

Fıstık üretimini teşvik etmek için ilk mahsulün ödüllendirildiğini ifade eden Başkan Sarı ödül töreninde şunları söyledi. Nizip Ticaret Borsası olarak Antep Fıstığı üretimini teşvik etmek adına her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk mahsulü getiren çiftçimizi ödüllendirdik. Yeşerti Kırsal Mahallesi’nden dün bizi arayarak taze ben fıstığını yetiştirdiğini söyleyen çiftçi Duhan Danabaş’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Fıstık rekoltesinin geçen yıla oranla bu yıl düşük olduğunu söyleyen Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı; “Ancak bu yıl üründe kaliteyi yakaladığımızı düşünüyorum, 2019 Yılı Fıstık sezonunun yöremiz çiftçilerine hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” diye konuştu.

Teşvik amaçlı yapılan ve geleneksel hale gelen ödül dolayısıyla Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı başta olmak üzere Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden Çiftçi Duhan Danabaş ise, daha verimli, daha kaliteli bir sezon için daha çok çalışacaklarının altını çizdi.

Ödül törenine Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı’nın yanı sıra Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

×
×