NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

23 Temmuz 2019 Salı     607

BORSAMIZ, ANTEP FISTIĞI SEKTÖRÜNE YÖNELİK ÖNEMLİ BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRİYOR

İlçemizin ve Bölgemizin kalkınmasına katkı sağlama noktasında faaliyetlerine çok yönlü olarak devam eden Nizip Ticaret Borsası, ilçemiz ekonomisinin can damarı olan Antep fıstığının tanıtımına ve ihracattaki pazar payının arttırılmasına yönelik önemli bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor.

İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın (İKA), ‘2019 yılı Tarımda Rekabetçilik Mali Destek Programı’ kapsamında, Nizip Ticaret Borsası tarafından hazırlanan ‘Antep Fıstığı Dijitalleşiyor’ projesine onay verildiğini açıklayan Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI, projemiz kapsamında kurulması planlanan dijital pazarlama platformu ve hazırlanacak olan uzun vadeli pazarlama stratejisi sayesinde Antep fıstığının ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtılmasına ve ihracattaki payının arttırılmasına yönelik önemli bir adım atılacağını kaydetti.

“Artık neredeyse ticaret ile ilgilenen herkesin dijital pazarlamayı kullandığı bir dünyada yaşıyoruz. Dijital pazarlamanın doğru yönetimi sayesinde sektörde rakiplerinizden bir adım önde olabilir ve ürününüzü tüm dünyaya tanıtabilirsiniz. Kendine has aroması ve kalitesiyle dünyada üretimi yapılan diğer türlerinden ayrılan Antep fıstığına yönelik bir dijital pazarlama platformunun kurulması, sektörün geleceği açısından kaçınılmaz olmuştur.”

Bölgenin tarımsal alanda en önemli gelir kaynağı olan Antep fıstığının ekonomik açıdan hak ettiği konuma getirilmesinin büyük önem arz ettiğini belirten SARI; “Hali hazırda sektöre yönelik uzun vadeli bir pazarlama stratejisinin olmadığı, sektörde faaliyet gösteren firmaların ulusal ve uluslararası arenada ticaret yapabileceği bir platformun bulunmadığı ve firmalarımızda dış ticaret, satış-pazarlama, marka ve markalaşma, e-ticaret gibi konularda bilgi eksikliği olduğu bilinmektedir. Projemiz sayesinde Antep fıstığı sektörünün geleceğine yönelik hedeflerin ortaya konulduğu ve bu hedeflere nasıl ulaşılabileceğine yönelik stratejilerin belirlendiği bir çalışmanın ortaya konulması sağlanacak, firmalarımızın ulusal ve uluslararası alanda ticaret yapabileceği bir platform oluşturulacak ve modern ticaret yöntemleri hakkında firmalarımızın bilinçlendirilmesi sağlanacaktır.” dedi.

Öte yandan İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın, ‘2019 yılı Teknik Destek Projesi’ Kapsamında Nizip Ticaret Borsası tarafından hazırlanan ‘Dijital Dönüşümle Çağdaş Borsacılık Standartlarını Yakalıyoruz’ adlı projemizin de onaylandığını belirten Başkan İbrahim SARI; “Dijital Dönüşüm projesi ile birlikte Nizip Ticaret Borsası, kendi standart arşivini dijital arşive dönüştürecek. Kalkınma Ajansı’mızın desteği ile alınacak olan eğitim ve danışmanlık hizmetleri sayesinde dijital altyapımızı oluşturmuş ve kurumsal kalitemizi arttırmış olacağız.

Ortaya koyduğumuz faaliyetler ve hazırlamış olduğumuz projelerle ilçemiz ekonomisine katma değer sağlamaya, üyelerimize çağdaş borsacılık standartlarında daha kaliteli hizmet sunabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Her iki projemizin de ilçemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, 2019 yılının bereketli ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.

×
×