NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/3
2/3
3/3

15 Nisan 2019 Pazartesi     813

MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ TOBB'DA GERÇEKLEŞTİ

Meclis üyeleri bilgilendirme semineri TOBB'da gerçekleşti. 

Seminere Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI, YK Başkan Yrd. Ahmet POLAT, YK üyeleri Kemal OSANMAZ ve Harun ASLAN, Meclis Kurulu üyeleri Kemal ÇETİNKAYA, Reşat OKTAY, Davut AKIN, Coşkun GÜNGÖRDÜ, Haşim ASLAN, Mehmet Ali KILIÇ ve ayrıca Genel Sekreter Mehmet Eray ÖLÇAL katıldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri ile bir araya geldi.​

Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerini yapmaya 2013 yılında yapılan oda/borsa seçimlerinden sonra karar verdiklerini belirten Hisarcıklıoğlu,  o dönemde yapılan seminerler sonucunda 5 üzerinden 4,8 memnuniyet ile geri dönüşler olduğunu, bu kapsamda 2019 yılında bu semineri yeniden düzenlediklerini söyledi.

Türkiye’nin en önemli meselelerinden birinin ekonomi olduğunu ve Türk iş dünyası olarak Ağustos 2018’den beri zor bir dönemden geçtiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak 365 oda/borsa başkanı ile 7 bölge toplantısı yaptıklarını ve üyelerin sorunlarını dinlediklerini ifade etti. Hisarcıklıoğlu, bu toplantılarda Oda ve borsalardan gelen talep ve sıkıntıların başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlara tek tek iletildiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, iki önemli şura gerçekleştirdiklerini belirterek, ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TOBB Türkiye Ekonomi Şurasını yaptıklarını ve oda/borsalardan gelen sorunları doğrudan aktardıklarını, TOBB Türkiye Sektörel ekonomi Şurası’nda ise sektörel sorunların hükümete iletildiğini anlattı.

Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Oda/Borsaların görevinin, sorun yaşayan üyeleri ile sorunu çözecek kurumları ile biraraya getirmek olduğunu, tabandan gelen dert ve isteklerin kendi gündemlerini oluşturduğunu vurguladı.

Bu dönemde en çok sıkıntının finans sektöründe olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, 16 bölge toplantısı yaparak, üyeleri ile banka genel müdürlerini biraraya getirdiklerini, yaklaşık 9 bin kişi ile biraraya geldikleri bu toplantılarda birebir görüşmeler de yaptıklarını ve bu görüşmelerden yüzde 97’sinin sorunlarının çözüme kavuştuğunu bildirdi.

31 Mart Mahalli seçimlerinin bittiğini ve 4,5 yıl seçim olmadığına dikkat çeken TOBB Başkanı şimdi ekonomiye odaklanma zamanı olduğunu söyledi.

Bankacılık sistemine de değinen Hisarcıklıoğlu, enflasyon düşmeden faizlerin düşmeyeceğini ve bankalardaki tasarrufların çok düşük olduğunu belirterek, bankacılık sektöründe de bir reforma ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Seminer kapsamında aşağıdaki konu başlıklarında Meclis Üyelerine sunumlar yapıldı.

TOBB'un kurumsal yapısı ve rolü,

Küresel gelişmeler ve Türkiye,

TOBB iştirakleri,

İstihdam Seferberliği 2019,

Kredi garanti Fonu,

KOSGEB Destekleri,

Finans Yönetimi,

Protokol Kuralları,

İş hayatında İletişim,

×
×