NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange


BEYANNAME
DOĞRULAMA
+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

26 Ağustos 2020 Çarşamba     178

BAŞKAN SARI; İLÇEMİZDE YAPILACAK YATIRIMLARDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Cumhurbaşkanlığı imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan, “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” ile bölgedeki yatırımlarda yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

Başkan Sarı, Gaziantep’e yapılacak yatırımlar için yeni bir dönemin başladığını belirterek; “Bu kararla ilçemize yapılacak olan yatırımların önü daha fazla açılacaktır.” dedi.

Başkan Sarı, ilçemizin coğrafi konumu, iklimi, yetişmiş insan gücü, ulaşım ve lojistik imkânlarıyla yatırım kenti olduğunu belirterek karar kapsamında, “Teşvik mevzuatına göre, 3. Bölgede yer alan Nizip, İslahiye, Oğuzeli, Nurdağı, Karkamış, Araban ve Yavuzeli ilçelerimiz yapılacak olan yatırımlarda bir alt bölge olan 4. Bölge desteklerinden faydalanabilecek. Söz konusu ilçelerin organize sanayi bölgelerinde gerçekleştirilecek yatırımlar ise 2 alt bölge olan 5. Bölge desteklerinden faydalanabilecek. Bu doğrultuda, Nizip OSB, Oğuzeli OSB, İslahiye OSB’de yapılacak yatırımlar 5. Bölge teşviklerinden faydalanacak ve bu bölgelere olan ilginin artması sağlayacak. Bu anlamda ilçemizde üretim ve istihdam daha da hareketlenecek.” dedi.

Başkan Sarı, 01.01.2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan karar kapsamında gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, faiz desteğinde sağlanan avantajların oranının artmış olacağının altını çizerek, bu imkânlar sayesinde ilçemizde yatırım daha da cazip hale gelecektir.” dedi.

×
×