2018 DESTEK ANİMASYONLARI HK.

2018 DESTEK ANİMASYONLARI HK.

Highslide JS

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden alınan bir yazıda; anılan Genel Müdürlük iştigal alanı içerisinde yer alan devlet destekleri kapsamında firmaların yurtdışına açılmaları ve ihracatlarını artırmaları amacıyla çeşitli enstrümanlarla firmaların desteklendiği belirtilmektedir.

Bakanlık tarafından gerçekleştirilen bir çalışma kapsamında yukarıda anılan desteklerden faydalanma potansiyeline haiz firmaların yüzde 76,8'inin desteklerden hiç faydalanmadığının tespit edildiği ifade edilmektedir.

Bu bağlamda, desteklerin basit bir şekilde görseller yardımıyla anlatıldığı http://www.kolaydestek.gov.tr isimli platform oluşturulduğu ve kısa sürede yoğun bir ilgiye mazhar olduğu belirtilmektedir.

Kolaydestek internet sitesinin yanı sıra, yine desteklerin daha anlaşılır hale getirilmesi amacı doğrultusunda 9 ayrı animasyon film hazırlandığı; desteklerin basit bir şekilde anlatıldığı bu animasyonların birçok televizyon kanalında kamu sporu olarak yayımlanmaya başladığı ifade edilmektedir.

Söz konusu animasyonlara http://www.kolaydestek.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabileceği gibi indirilebilir yüksek kaliteli versiyonlar www.kolaydestek.gov.tr/animasyonlar adresinde yer almaktadır.

Bilgilerinize sunulur.


Tarih: 1.11.2018 / Yer : NİZİP TİCARET BORSASI
Hit : 229