KARKAMIŞ SINIR KAPISINDAN İŞ ADAMLARININ SINIR GEÇİŞLERİ HK.

KARKAMIŞ SINIR KAPISINDAN İŞ ADAMLARININ SINIR GEÇİŞLERİ HK.

Highslide JS

Gaziantep Valiliği'nce Suriye ile ticaret yapan iş adamlarının Gaziantep'in Suriye sınırında yer alan Karkamış Sınır Kapısı'ndan geçişi ile ilgili düzenleme yapıldı. 

Gaziantep Valiliği'nce hazırlanıp yürürlüğe giren yönerge ile Suriye'ye en az 50 bin dolar ihracatı olan ve Ticaret Odası sicil kaydı bulunan iş adamları günübirlik geçiş yapabilecek. 

Gaziantep Ticaret Odası'na kayıtlı Suriyeli iş adamları başta olmak üzere yerli iş adamları ile ihracatçıların Suriye'ye giriş ve çıkışlarda yaşadıkları sorunlar üzerine GTO'nun yaptığı girişimler sonuç verdi. Gaziantep Valiliği Karkamış Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye giriş – çıkışlar ile ilgili bir yönerge hazırladı. 

Gaziantep Valiliği tarafından hazırlanan yönergeye göre; ihracatçı olduğunu belgeleyen iş adamlarının giriş ve çıkış yapabilmeleri için Suriye'ye 50 bin dolar ihracat yapıyor olmasının yanı sıra Suriyeli ihracatçılar için de Ticaret Odası sicil kaydı şartının aranmaktadır. Cerablus'ta imalat yapmak isteyen iş adamları için 50 bin dolar ihracat şartının aranmamaktadır. 

Bu yönergeden faydalanmak isteyenler ekteki dilekçeyi doldurarak Karkamış Gümrük Kapısı Müdürlüğü’ne iletmeleri gerekmektedir. 

 


DİLEKÇE


Tarih: 20.6.2018 / Yer : NİZİP
Hit : 398