24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI BORSAMIZDA DÜZENLENDİ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI BORSAMIZDA DÜZENLENDİ

Highslide JS

Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nizip Ticaret Borsası konferans salonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı akabinde 24 Kasım Öğretmenler Günü Programının açılış konuşmasını yapmak üzere Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş sahneye davet edildi.

Programda söz alan Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ;” Sayın Kaymakamım, değerli protokol üyelerim, kıymetli okul müdürlerim, eğitimin her kademesinde görev yapan fedakar, kalbi görev aşkıyla dolu, değerli öğretmen arkadaşlarım, geleceğimiz ümidi, neşesi,sevgili öğrenciler. Sizleri bu mutlu günümüzde saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliği kabul buyurdukları bu günde, yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de yılmadan, usanmadan onurlu ve gururlu bir mesleğin mensubu olarak görev yapan mesai arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum. Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere yönelik olarak yaptığı bir konuşmada onlardan fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmelerini istemiştir. Eğitim konusuna o kadar önem vermiştir ki, bir yandan Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması için büyük bir çaba harcarken bir yandan da çağdaş bir eğitim sistemi üzerinde araştırmalarını sürdürmüştür. Bunun en önemli delili, Kurtuluş Savaşı’nın en zor günlerinde 16 Temmuz 1921 tarihinde Ankara’da Maarif Kongresini toplanması ve cepheden gelerek kongrenin açılışına katılmasıdır. Saygıdeğer meslektaşlarım, Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sistemin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi, bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. 2023 Eğitim Vizyonu’nun temel hedefi, bugünden başlayarak, 21. Yüzyıl Talim ve terbiye Modelimiz ile ahlak telakkisine dayalı ve insanı merkeze konumlandıran bir varlık ve bilgi anlayışını yeşertmektedir. Bu bağlamda bizler, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve temel ilkeleri çerçevesinde, kendi yetenek ve kabiliyetini bilen geçmişini, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde algılayan, yaşadığı zamanın gerçeklerinin de farkında olan, geleceğe umutla bakan, ulusal ve evrensel hukuk kurallarının bilincinde ve yaratılanı yaratandan ötürü hoş görme felsefesi gereği insan sevgisiyle, kısaca bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız. Başta Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve edebiyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor. Azimle gayretle, özveriyle bir mum misali çevresini aydınlatan geleceğimizin mimarı tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü canı gönülden  kutluyorum.”dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı, Şehit öğretmenler anısına hazırlanan slayt gösterisi, aday öğretmenlerin yemin töreni, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesiyle devam etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen öğretmenler arası voleybol turnuvasında ve anı, şiir yarışmalarında dereceye giren öğretmenlerin ödül töreni düzenledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü programı, öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan müzik dinletisi sonrası davetlilerin günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu

.


Tarih : 2018-11-24 / Yer : NİZİP TİCARET BORSASI
Hit : 276