BAŞKAN İBRAHİM SARI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

BAŞKAN İBRAHİM SARI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Highslide JS

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim SARI, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. İbrahim SARI  mesajında: “Cumhuriyet, aziz milletimizin eşine az rastlanan büyük bir azim ve iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.   Varlığı sona ermiş varsayılan büyük bir imparatorluğun, Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde istiklalini kazanmak için; Kadın-erkek, genç-yaşlı, Türkmen-Kürt-Arap-Sünni-Alevi ayrımı yapmadan tüm unsurlarıyla verdiği destansı kurtuluş mücadelesi neticesinde Cumhuriyetimiz kurulmuştur. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve Milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur.”

Büyük mücadelelerle kazanılan Cumhuriyet’in bize atalarımızdan kalan en güzel miras olduğunu ve her geçen an değerinin daha iyi anlaşıldığını kaydeden Başkan SARI, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Çok büyük mücadelelerle elde edilen kazanımlar, ancak aynı kararlılık ve sahiplenme ile korunmak ve yaşatılmak zorundadır. Bu görev bize miras kaldığı gibi, bizden de sonraki nesillere ulaşacaktır. Cumhuriyetimizin 95. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin birliğine her zamankinden çok ehemmiyet vermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyeti bize armağan eden ve emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 95. yıl dönümünü yürekten kutluyorum.” dedi.


Tarih : 2018-10-26 / Yer : NİZİP TİCARET BORSASI
Hit : 136