İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE OKUL KIYAFETİ YARDIMI YAPILDI

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE OKUL KIYAFETİ YARDIMI YAPILDI

Highslide JS

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) tarafından geleneksel hale getirilen eğitim yardımı bu yılda Nizip Ticaret Borsası ve Nizip Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışmasıyla, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.

Yardımlar Nizip’te bulunan 10 farklı İlk ve Orta Okula, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen listelere uygun olarak Nizip Ticaret Borsasında okul müdürlerine ve müdür yardımcılarına,  teslim edildi.

Toplam da 10 Okula 760 adet okul kıyafeti yardımı yapıldığını belirten Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı ; “Nizip Ticaret Borsası’nın geleneksel hale getirdiği Eğitim Yardımına öncelikle hoş geldiniz diyorum. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yaptığımız ortak çalışma sonucunda yardıma muhtaç öğrencileri tespit ederek öğretmenlerimiz tarafından yardımları öğrencilerimize ulaştırdık. Borsamız olarak her zaman eğitim camiası’nın hizmetindeyiz. Bundan sonraki süreçlerde de Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve öğretmenlerimizle yapacağımız ortak çalışmalarda bize düşen görev ne olursa olsun yapmaya hazır olacağız.”dedi.

Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ;”Nizip Ticaret Borsası’nın geleneksel hale getirdiği yardımların yapılmasına vesile olan Nizip Ticaret Borsası Başkanlarıma ve Yöneticilerine kurumum adına çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de bu yardımları sürdürmeye gayret göstereceğiz.” dedi.

Nizip Kaymakamı Kemal Şahin ; “ Değerli misafirler öncelikle 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başarıyla geçmesi ilçemize velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Ticaret Borsamızın gerçekten ilçemizin ihtiyacı olan her alanda yanımızda olduğunu biliyoruz ama eğitimin yanında olmak ayrı bir şey bundan dolayı Başkanımız nezdinde herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yardımlar maddiyattan ziyade manevi destek olması açısından çok önemli. Allah’a şükür devletimiz öğrencilerimizin ihtiyaçları konusunda her zaman destek sunmaktadır ama sivil toplum örgütlerinin böyle bir katkı böyle bir imkan sunması çok önemli bunun için herkese teşekkür ediyorum”.dedi


Tarih : 2018-09-20 / Yer : NİZİP TİCARET BORSASI
Hit : 399