BAŞKAN İBRAHİM SARI’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN İBRAHİM SARI’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Highslide JS

Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 2. yıldönümü vesilesi ile bir açıklama yaparak ; “Ülkemizin birliğine ve beraberliğine karşı yapılan hain saldırıyı bir kez daha kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu alçakça girişimler, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. 
15 Temmuz gecesi vatanımızı, milletimizi, demokrasimizi ve geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri, milletin silahlarını yine bu aziz millete doğrultmuş ve kalleşçe bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Çanakkale ruhuyla o gece sokağa çıkan Aziz Türk milleti, demokrasimiz ve vatanımız uğruna şehitlik mertebesine ulaşmaktan bir an bile tereddüt etmeden bu girişimi bertaraf etmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Türkiye, birlik ve beraberlik içerisinde ekonomide oluşan şokların etkisini kısa sürede bertaraf etmeyi başarmış, Türk ekonomisi 2017 yılı genelinde ve 2018 yılının ilk çeyreğindeki büyüme rakamları ile zor şartlar içerisinde bile dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olduğunu göstermiştir. Darbelerin, vesayetin ve terörün tarih olacağı yeni dönemde, Türkiye’nin yeni başarı hikayeleri yazacağı, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz gecesi vatanımız uğruna canını ve kanını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha, rahmet minnet ve şükranla anıyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın."ifadelerini kullandı.


Tarih : 2018-07-15 / Yer : NİZİP TİCARET BORSASI
Hit : 357