NİZİP TİCARET BORSASI YILIN İLK MAHSUL BEN FISTIĞINI ÖDÜLLENDİRDİ

NİZİP TİCARET BORSASI YILIN İLK MAHSUL BEN FISTIĞINI ÖDÜLLENDİRDİ

Highslide JS

2018 yılının ilk mahsul ben fıstığı Nizip Ticaret Borsası’na geldi. Nizip’e bağlı intepe mahallesinden Cuma Kaya tarafından borsamıza getirilen yılın ilk mahsul ben fıstığı, Nizip Ticaret Borsası Meclisi tarafından yarım altın ile ödüllendirildi.

Fıstık yetiştiricisi Cuma Kaya’ya altın takdim edildikten sonra kısa bir açıklama yapan Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Polat; “Bilindiği üzere Antep fıstığı üretimini teşvik etmek amacıyla Nizip Ticaret Borsasının geleneksel hale getirmiş olduğu, yılın ilk mahsulünü getiren çiftçimizi ödüllendirmek için buradayız. Daha öncede yılın ilk mahsul boz fıstığını getiren 2 çiftçimizi’de altınla ödüllendirmiştik. Bugün Cuma Kaya kardeşimizde emek vererek örnek  bir çaba göstermiş yılın ilk ben fıstığını Borsamıza getirmiştir, bu gayretinden dolayı kendisini kutluyor, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.”dedi.

Yılın ilk mahsul ben fıstığını üretmenin mutluluğunu yaşayan intepe mahallesinden Cuma Kaya ; ”Bu fıstığı özenle yetişdirdiği’mi söylemek isterim ve bu yıl geçen yıla oranla 15 gün daha erken yetiştirmeyi başardım. Her sene 7. ayın 12 sinde yetişen fıstık bu yıl 6. ayın 26 sın da yetişmiş oldu. Bu fıstığın cinsi tanebi cinsidir, fıstığın erken olmasında bakım, yer ve açı önemlidir. Nizip Ticaret Borsası Meclisine teşekkürlerimi sunarım.” dedi.


Tarih : 2018-06-30 / Yer : NİZİP TİCARET BORSASI
Hit : 443