8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ BORSAMIZDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ BORSAMIZDA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Highslide JS

Nizip Ticaret Borsası konferans salonun da  8 Mart Dünya Kadınlar Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Nizip Mesleki Eğitim Merkezi, İlçemizde görev yapan öğretmenler  ve öğrenciler tarafından hazırlanan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” programı  Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı Nizip İlçe Milli eğitim Şube Müd.Yrd.Mehmet Demir ve çok sayıda davetlinin katılımıyla, saygı duruşu ve İstiklal marşı akabinde başladı .

Programın açılış konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen  Nizip Mesleki Eğitim Merkezi Müdüresi İlknur Kılıçparlar; ” Bu akşam burada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle dünya üzerinde şiddet gören kadınlara ithafen hazırlamış olduğumuz programı ve tiyatro gösterimizi izlemeye hepiniz hoş geldiniz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslar arası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır. Kadınların hayatta yaptığı fedakarlıkları ve çektikleri cefayı anlatmaya kelimeler, kutlamaya da bir gün yetmez. Bizde ilçemizde bir farkındalık oluşturalım hayatımıza değer katan kadınlarımızı unutmayalım diye, doğaya, hayvana ve insana yapılan her türlü şiddete Hayır ! bilincinden yola çıkarak bu programı sizleri sunmak istedik. Programın hazırlanmasında bizlere desteklerini esirgemeyen Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’in ve değerli eşi sayın Banu Şahin hanıma huzurlarınızda tüm gayret ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim. Dünya Kadınlar Gününüz ve tüm kadınların günü kutlu olsun”dedi.

Nizip Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleşen program Nizip Alkan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kız Öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kadına Şiddete Hayır ! içerikli kart gösterisi ile devam etti. İlçemiz öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanıp oynanan Çilemin Gözyaşları adlı tiyatro gösterisi izleyenlere duygusal anlar yaşattı.

Program sonunda konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Nizip Kaymakamı Kemal Şahin;

” Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarımızın, çeşitli olumsuzluklarla karşı karşıya kalması bizleri derinden üzmektedir.Özellikle de kadına yönelik şiddetin sıkça konuşulduğu şu günlerde 8 Mart bizler için daha da fazla önem kazanmıştır.Kadınlara uygulanan her türlü şiddetin önlenmesi,ayrımcılığın sona erdirilmesi,kadınların maruz kaldığı ekonomik haksızlıkların giderilmesi,çalışma koşullarının düzeltilmesi hepimizin temennisidir.Bu duygu ve düşüncelerle Kadına şiddetin anlatıldığı program ve tiyatro oyununu hazırlamasında büyük fedakarlıklar gösteren öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunar tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.


Tarih : 2018-03-09 / Yer : NİZİP TİCARET BORSASI
Hit : 585