NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange

+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

1/1

6 Mayıs 2019 Pazartesi     285

TOBB Tahkimi Hk.

Tahkim Nedir

Tahkim bir uyuşmazlığın, mahkemeler yerine uyuşmazlık konusunda uzman kişilerce çözüme kavuşturulması usulüdür. Tahkim kararları ilam hükmündedir, yani mahkeme kararları gibi sonuç doğurur.

TOBB Tahkimi

TOBB Tahkimi 1991 yılında kurulmuş, özerk bir yapıya sahip kurumsal bir tahkim merkezidir. Ülkemizde kurulmuş en tecrübeli tahkim merkezidir. Sağlam yapısı ve TOBB bünyesinde kurulmuş bir merkez olmasından dolayı birçok avantaja sahiptir.

TOBB Tahkim Merkezi

Tahkim divanı, 10 üyeden oluşmaktadır. Merkezde yerli ve yabacı uyuşmazlıklar çözüme kavuşturulmaktadır. Profesyonel sekretarya, yargılama süreçlerinde öngörülebilirliği arttırmakta ve her zaman bir yardım linin varlığını ortaya koymaktadır. Çalışma usulünün güven ve sıkı işbirliğine dayanması sürecin işleyişini daha ekonomik ve hızlı bir hale getirmektedir. Ayrıca kar amacı gütmeyen bir merkez olması iyi niyetli tarafın her zaman korunması ilkesini pekiştirmektedir.

Tahkime Nasıl Başvurulur

Tahkime başvurulması için tarafların aralarında yapmış oldukları sözleşmeye tahkim şartı eklemeleri veya ayrı bir tahkim sözleşmesi yapmaları gerekmektedir.

Neden Avantajlıdır

TOBB Tahkimi taraflara barışçıl çözümler sunar.

TOBB Tahkiminde uyuşmazlıklar bir yıl içinde çözümlenir.

TOBB Tahkiminde yargılama, mahkemelere kıyasen ucuzdur.

TOBB Tahkiminde her zaman danışmanlık hizmeti alabileceğiniz profesyonel bir sekretarya bulunur.

Tahkim yargılaması gizli yürütülmekte olup, her türlü gizli bilgi ve ticari sırlar korunur.

 

Detaylı bilgi için :

E-posta : tahkim@tobb.org.tr

Telefon: 0312 218 20 – 45 – 46 - 47

×
×