NİZİP TİCARET BORSASI

Commodity Exchange

+90 (342) 518 1690

 NİZİP TİCARET BORSASI

10 Ocak 2019 Perşembe     337

GAZİANTEP SANAYİ ODASI İhracat AkademİSİ HAKKINDA DUYURU

Gaziantep Ticaret Odası tarafından firmalarımızın dış ticaret alanında rekabetçiliğinin artırılması, ürettikleri ürünlerin pazar payının geliştirilmesi ve ihtiyaç duyulan donanımlı dış ticaret personeli istihdamının sağlanması amacıyla İhracat Akademisi Projesi düzenlenmektedir.

Proje kapsamında katılımcı firmalarımıza yönelik;

-Dış ticaret konusunda uzman bir profesyonel danışman aracılığıyla 3 ay boyunca firmanıza özel ihracat odaklı danışmanlık hizmeti verilmesi,

- Firmanızda çalışan veya odamızın bulacağı en az yüksekokul mezunu ve yabancı dil bilen bir personelin proje boyunca GSO’da uzman eğitmenler tarafından temel dış ticaret mevzuatı, hedef pazar tespiti, ticari istihbarat, müşteri bulma yöntemleri… vs konularında uzmanlık düzeyinde eğitim alması,

-Firmanızda ticari istihbarat sisteminin kurulması,

-Proje bitiminde, üretmiş olduğunuz ürüne yönelik gerçekliği kanıtlanmış yurtdışı müşteri bilgilerinin firmanızla paylaşılması faaliyetleri yürütülecektir.

Söz konusu faaliyetlerin kursiyer başına maliyeti 4.000 TL olarak belirlenmiştir. Ticaret Bakanlığı desteğiyle proje bitiminde katılım bedelinin %75’inin firmalara iade edilmesi planlanmaktadır.

Proje Kapsamında Adayda;

-İyi derece yabancı dil bilgisine sahip olma,

-En az yüksekokul veya üniversite mezunu olma özellikleri aranmaktadır.

Eğitim, 13 hafta boyunca teorik ve uygulamalı dış ticaret eğitimi ve danışmanlığı kapsamında olup, günün yarısı akademide teorik eğitim olarak diğer yarısı firmada uygulamalı eğitim olarak gerçekleştirilir.

Detaylı Bilgi İçin: GSO Ticaret Dairesi – M.Sermest ÇAPAN 221 09 00-171-174-177

×
×